§ 1
Senat Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach umarza w całości przewód doktorski Pani mgr Moniki Boratyn wszczęty na podstawie rozprawy doktorskiej „Elastografia mięśni żwaczowych z wykorzystaniem fali poprzecznej u dzieci i młodzieży z wadami zgryzu” Uchwałą nr RWF-27/IV/2019 Rady Wydziału Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach z dnia 16 kwietnia 2019 roku.
§ 2
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.
Uzasadnienie:
Uchwała Senatu Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach została podjęta ze względu na brak złożenia rozprawy doktorskiej w terminie umożliwiającym zakończenie procedury, wyznaczonym przez ustawodawcę, zgodnie z art. 179 ust. 4 pkt. 2 ustawy z dnia 3 lipca 2018 r. Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. z 2018 r., poz. 1669 ze zm.).
Zgodnie z art. 105 § 1 Kodeksu postępowania administracyjnego, gdy postępowanie z jakiejkolwiek przyczyny stało się bezprzedmiotowe w całości lub w części, organ administracji publicznej wydaje decyzję o umorzeniu postępowania odpowiednio w całości lub w części.
Z uwagi na to, że Senat Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach nie dopatrzył się negatywnych przesłanek stąd podjęcie niniejszej uchwały jest zasadne.
Uprawnionych do głosowania: 32 osoby, obecne: 22 osoby, głosowały: 22 osoby.
Senat Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach w głosowaniu tajnym jednogłośnie podjął uchwałę w sprawie umorzenia przewodu doktorskiego mgr Moniki Boratyn.