Działając na podstawie § 1 ust. 1. pkt. 6) lit. a) Uchwały Nr AR001-2-X/I/2019 Senatu Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach z dnia 29 października 2019 roku w sprawie ustalenia wytycznych dla Rad Wydziałów AWF Katowice, ustala się, co następuje:
§ 1.
Rada Wydziału Fizjoterapii w Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach pozytywnie opiniuje następujące zmiany w sylabusie z przedmiotu „Pierwsza pomoc przedmedyczna” obowiązujące od roku akademickiego 2025/2026:
· Usunięcie efektów uczenia się z zakresu wiedzy:
„W zakresie wiedzy student zna i rozumie:
W1. elementy samoobrony podczas udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej;
W2. sposoby zabezpieczenia miejsca zdarzenia, poszkodowanego oraz bezpieczeństwa własnego”.
· Usunięcie efektów uczenia się z zakresu umiejętności:
„W zakresie umiejętności student potrafi:
U1. rozpoznać zachowanie agresywne i niebezpieczne;
U2. dokonać oceny i poziomu zagrożenia;
U3. podjąć odpowiednie środki samoobrony;
U4.dokonać pomiaru i zinterpretować wyniki podstawowych wskaźników czynności układu krążenia (tętno, ciśnienie tętnicze krwi), układu oddechowego i nerwowego”.
Uprawnionych do głosowania 28 osób, obecnych 22 osoby, głosowało 22 osoby.
Głosowanie TAK – 22, NIE – 0 , WSTRZ. –0 , NIEWAŻ - 0.
Rada Wydziału Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach w głosowaniu jawnym jednogłośnie zaopiniowała pozytywnie wniosek do Senatu w sprawie zmian w programie studiów na kierunku Fizjoterapia.
Dziekan Wydziału Fizjoterapii
dr hab. Anna Polak prof. AWF Katowice