Uchwała nr RWZST-3-II/1/2021
jakiego organu | Rady Wydziału |
---|---|
z dnia | |
w sprawie | przyjęcia celów kształcenia dla studiów I i II stopnia na kierunku Zarządzanie |
na podstawie | 1 ust. 1. pkt.10 Uchwały Nr AR001-2-X/I/2019 Senatu Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach z dnia 29 października 2019 roku w sprawie ustalenia wytycznych dla Rad Wydziałów AWF Katowice, Rada Wydziału Zarządzania Sportem i Turystyką uchwala, co następuje |
status uchwały | obowiązująca |
§ 1.
Przyjmuje się cele kształcenia dla studiów I i II stopnia na kierunku Zarządzanie.
§ 2.
Cele kształcenia dla studiów I i II stopnia na kierunku Zarządzanie stanowią Załącznik nr 1 do niniejszej Uchwały.
§ 3.
Uchwała wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.
Uprawnionych do głosowania: 14 osób, obecnych: 10 osób, głosowało: 10 osób.
Głosowanie: 10 TAK, 0 NIE, 0 WSTRZ.
Rada Wydziału Zarządzania Sportem i Turystyką Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach w głosowaniu jawnym jednogłośnie przyjęła cele kształcenia dla studiów I i II stopnia na kierunku Zarządzanie.
Dziekan Wydziału
Zarządzania Sportem i Turystyką
dr Grzegorz Mikrut
Załącznik nr 1
do Uchwały Nr RWZST-3-II/1/2021
z dnia 16 lutego 2021r.
Cele kształcenia:
- C1. Absolwent posiadający wiedzę z obszaru nauk o zarządzaniu a także umiejętności i kompetencje społeczne adekwatne do aktualnych wymagań rynku pracy.
- C2. Student mający świadomość konieczności ciągłego poszerzania swojej wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych, podnoszenia kwalifikacji zawodowych oraz rozwoju osobistego z uwzględnieniem starogreckiego ideału wszechstronnego rozwoju człowieka w zakresie ciała, umysłu i ducha.
- C3. Zapewnianie wysoko wykwalifikowanych kadr, odpowiadających potrzebom rynku krajowego i lokalnego, zdolnych do podjęcia pracy w sektorze prywatnym i publicznym a w szczególności w organizacjach sportowych, turystycznych i w obszarze ochrony zdrowia.
- C4. Aktywizowanie studentów do prowadzenia działalności naukowej, rozwijanie umiejętności krytycznej analizy oraz interdyscyplinarnego i kreatywnego podejścia do rozwiązywania problemów zarządzania.
- C5. Promowanie wśród studentów uniwersalnych wartości etycznych, oraz wychowywanie ich na aktywnych i świadomych członków społeczeństwa obywatelskiego.
Studia na kierunku „Zarządzanie” realizowane są na dwóch poziomach. Dla każdego z tych poziomów opracowano odrębne cele kształcenia, odnoszące się do celów kształcenia na WZSiT.
Dla studiów I stopnia na kierunku „Zarządzanie” sformułowano następujące cele:
- Wykształcenie absolwenta posiadającego wiedzę z zakresu dyscypliny nauk o zarządzaniu i dyscyplin pokrewnych, dotyczącą istoty prawidłowości i problemów funkcjonowania organizacji – przedsiębiorstw i instytucji publicznych. (ad. C1).
- Wykształcenie absolwenta posiadającego umiejętność rozpoznawania, diagnozowania i rozwiązywania problemów gospodarowania zasobami ludzkimi, rzeczowymi, finansowymi i informacyjnymi (ad. C1, C4).
- Wykształcenie absolwenta przygotowanego do pracy w charakterze menedżera niższego i średniego szczebla, w szczególności w organizacjach sportowych, turystycznych i ochrony zdrowia oraz do prowadzenia własnej działalności gospodarczej (ad. C1, C3).
- Wykształcenie absolwenta posiadającego umiejętności skutecznego, komunikowania się , negocjowania i przekonywania oraz przyjmowania różnych ról w pracy zespołowej, w tym kierowania pracą zespołów (projektowych, zadaniowych) (ad. C1, C3, C5).
- Wykształcenie absolwenta przygotowanego do poruszania się na rynku pracy i zmiany zatrudnienia, który jest świadomy konieczności ustawicznego poszerzania i uzupełniania zasobów wiedzy (ad. C1, C2, C4).
- Wykształcenie absolwenta przygotowanego do kontynuowania kształcenia na studiach II stopnia oraz do kontynuowania aktywności badawczej prowadzonej na kierunku zarządzanie (ad. C2, C4).
Dla studiów II stopnia na kierunku „Zarządzanie” sformułowano następujące cele:
- Wykształcenie absolwenta posiadającego rozszerzoną i pogłębioną wiedzę z zakresu nauk o zarządzaniu i nauk pokrewnych, dotyczącą istoty prawidłowości i problemów funkcjonowania organizacji oraz sposobów ich skutecznego i efektywnego rozwiązywania. (ad. C1, C4).
- Wykształcenie absolwenta przygotowanego do pracy w charakterze menedżera średniego lub wyższego szczebla, doradcy lub konsultanta w organizacjach sektora prywatnego i publicznego, w szczególności w organizacjach sportowych, turystycznych i ochrony zdrowia a także do prowadzenia własnej działalności (ad. C1, C3, C4).
- Wykształcenie absolwenta posiadającego umiejętności krytycznej analizy, interpretacji i oceny zjawisk i procesów zarządzania w różnej skali, oceny wpływu otoczenia na te zjawiska i procesy oraz podejmowania decyzji zarządczych a w szczególności strategicznych z uwzględnieniem związanych z tym skutków ekonomicznych i społecznych (ad. C1, C4, C5).
- Przygotowanie i wdrażanie studentów do prowadzenia własnych badań naukowych z wykorzystaniem właściwych perspektyw, metod i narzędzi badawczych z zachowaniem odpowiednich norm etycznych oraz do podjęcia studiów trzeciego stopnia. (ad. C4, C5).
- Wykształcenie absolwenta posiadającego świadomość znaczenia rozwoju nauki dla postępu społeczno-gospodarczego oraz konieczności ciągłego doskonalenia swojej wiedzy i umiejętności oraz podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych (ad. C2, C4).